Stoller Türkiye logo
Stoller Türkiye
Türkiye, İzmir

Stoller Dünya Çapında Bir Konferans Gerçekleştirdi!

1 Dakikalık Okuma
23 Ocak 2021 Cumartesi
Şirket Haberleri
Stoller
Özet
Stoller firması, her yıl gerçekleştirdiği SIAC (Stoller International Assosiation Conference) Konferansını bu yıl ilk defa sanal ortamda gerçekleştirdi.
0
Paylaş

18-20 Ocak 2021 tarihleri arasında 28. defa gerçekleşen konferansa 15’in üstünde ülkeden 350’nin üzerinde Stoller ve sektör profesyoneli katıldı. Firma insanları ve bitkileri güçlendirmek için yola çıktığını ve insanları güçlendirecek en önemli kriterin bilgi olduğunu vurguladı.

Meyve ağaçları, açık alan bitkileri, tarla bitkileri, sebzeler, tropikal bitkiler gibi farklı bitki çeşitlerinde ön eleme ile seçilmiş 27 sunum ilgili araştırmacılar tarafından sunuldu. Dünya genelinden gelen araştırmacıların sunumlar yapması ve bu yolla farklı ülke tecrübelerinin birleşmesi katılımcılara çeşitlilik ve yoğun bilgi aktarımı sağladı.

İlgili Ürünler

Sunumlara ek olarak 2020 yılında tamamlanan diğer Stoller araştırma projeleri sanal ortamda poster olarak sergilendi. Böylelikle konferans sonrasında okunmak üzere 25 proje raporu katılımcılara iletildi.

SIAC kongresi 1993 yılından beri gerçekleşmekte ve gerek bilimsel kalitesi gerekse Dünya genelinden gelen tecrübe birikimi ile başta Stoller çalışanlarının ve aynı zamanda Stoller müşterilerinin tarımsal alanda hizmet verirken bir üst seviyeye çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kongrede ayrıca tarımın geleceği, dijital tarım uygulamaları, tarımda müşteri deneyimi gibi farklı konu başlıkları da yer aldı.

2021 yılında da tarımsal alandaki araştırmalarına hem kendi araştırmacıları hem de üniversite işbirlikleri ile devam edeceğini bildiren firma, belirsizleşen ve zorlaşan şartlara rağmen tarım sektörüne ve üreticilere yardımcı olmak için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Kaynaklar

Stoller