agrowy
Baş Editör

AGROEXPO Kapılarını 18. Kez Açıyor

1 Dakikalık Okuma
30 Ocak 2023 Pazartesi
Tarım Fuarları
Agroexpo
Özet
1 Şubat Çarşamba günü kapılarını açacak AGROEXPO bu yıl 70’ yakın ülkeden 450’ye yakın katılımcıyı ağırlayacak
0
Paylaş

1-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Orion Fuarcılık tarafından düzenlenecek AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, tarım ve hayvancılık sektörünün dünyada en çok ilgi çeken organizasyonları arasında yer alıyor.

18. kez düzenlenecek olan AGROEXPO, 337 bin m2’lik Fuar İzmir’de, 110 bin m2’lik sergi alanı üzerine kurulacak. 1 Şubat günü saat 11.00’de açılışı yapılacak olan fuara Uganda Tarım Bakan Yardımcısı ve Ekvator Ginesi Tarım Bakanı ve bir çok yabancı ülke temsilcisi katılım sağlayacak.

Ülke Katılımı Rekor Seviyede

70’e yakın ülkeden firmaların yer alacağı AGROEXPO’da bu yıl katılım rekor seviyeleri gördü. 1000’in üzerinde markanın katılım sağlayacağı fuarda dünya tarım sektörünün geldiği son nokta, teknolojik gelişmeler ve en modern tarım makinaları yüz binlerce ziyaretçi ile paylaşılacak.

38 Ülkeden Alım Heyeti

Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu ve Amerika kıtalarından fuara katılım sağlayacak alım heyetleri ile yerli katılımcı firmalar arasında düzenlenecek ikili görüşmelerde 2 milyar doların üzerinde bir iş hacmi gerçekleşmesi bekleniyor.

Tarım ve Hayvancılığa Dair Her Şey

Beş gün sürecek  fuarda ; Tohum, gübre, sulama, zirai ilaçlar, bilişim, fide, fidan, sera teknolojileri, tarım makinaları, traktör, hayvancılık, yem sektörü, kanatlı sektörü, arıcılık gibi birçok ürün grubundan en yeni ürünler görücüye çıkarken, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek olan binlerce alıcı ile Türkiye tarımının ithalat ve ihracatına önemli bir katkı sağlanacak.

İlgili Ürünler

Whats App Image 2023 01 17 at 13.01.57 Min

Kanatlı Sektörüne Özel Hol

AGROEXPO her dönem olduğu gibi yine yenilikleri sektörün tüm paydaşlarına taşıma misyonu ile 2023 yılında kanatlı sektörü için özel bir hol ayırarak sektörü ön plana çıkaran ilk fuar olacak.

Kanatlı sektörüne özel olarak ayrılacak olan ‘D Holü’, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirirken, kanatlı sektörü ile ilgilenen yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelecek.

Keyifli ve Bilgilendirici Aktiviteler

Türkiye’nin tüm bölgelerinden çiftçilerin, yurt dışı ve yurt içi profesyonellerin ve sektörün temsilcilerinin yer alacağı fuarda kurulan etkinlik alanında fuar süresince bir birinden renkli yarışmalar ve şovlar ziyaretçilerle buluşacak. B Fuaye alanına kurulacak seminer alanında düzenlenecek seminer programları ile 5 gün boyunca konusunda uzman isimler ziyaretçilerle önemli bilgiler paylaşacak. D Holü’nde kurulacak Kanatlı Sektörü Seminer Alanı’nda ise kanatlı sektörünün geldiği son nokta ve yenilikler, sektör temsilcileri tarafından ziyaretçilerle paylaşılacak.

AGROEXPO’yu Ziyaret Etmek Ücretsiz

Ziyaretçiler 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacak olan fuara sıra beklemeden www.agroexpo.com.tr adresi üzerinden ücretsiz olarak alacakları online bilet ile katılım sağlayabilecekler.

Kaynaklar

Orion Fuarcılık